قفسه های باز یا پارتیشن، کدام بهتر است

در حدود یک دهه‌ی گذشته، پلان های باز در طراحی دکوراسیون اداری بویژه طراحی دکوراسیون داخلی اداری بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و بیشتر تمرکز طراحان روی این سبک از معماری بوده است. حتی بسیاری از دیوارها خراب شده اند تا پلان‌های باز تشکیل شوند. پلان های باز احساس سبکی فضا را به افراد القا می‌کنند و فضا‌ها را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می‌دهند. اما بعضی وقت‌ها فضا‌ها بسیار کوچک هستند. یک چیدمان باز اغلب می تواند به این معنی باشد که هیچ ترسیم واقعی فضا وجود ندارد و این یک چالش برای طراحان است. شاید نخواهید فضاها را با دیوار جدا کنید. در اینجاست که دیوار‌های متحرک وارد کار می‌شوند. دیوار‌های متحرک انواع مختلفی دارند. یکی از این مدل‌ها قفسه های باز هستند که علاوه بر اینکه باعث جدا شدن فضا‌ها می‌شود به عنوان کتابخانه هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه بیشتر در این مورد توضیح می‌دهیم.

قفسه های باز یا پارتیشن، کدام بهتر است

قفسه‌های باز به عنوان جداکننده  

شما می توانید برخی از مزایای دیوارها را بدون نصب هیچ کدام به دست آورید – قفسه های کتاب جواب این سوال هستند! قفسه‌های کتاب و قفسه‌بندی‌های مستقل راه‌حل غیردائمی عالی برای تقسیم فضاهای کوچک هستند. آنها جدایی فیزیکی و بصری ایجاد می‌کنند و در عین حال سطوح ذخیره‌سازی جدیدی را برای کتاب ها و دکور فراهم می‌کنند. طرح‌های با پشت باز به نور اجازه می‌دهند آزادانه به «اتاق» جدید شما عبور کند، در حالی که مدل‌های با کشو به این معنی است که می‌توانید چیزهایی را از دیدتان پنهان کنید. برخلاف دیوارها، می توانید هر زمان که بخواهید این قطعات را جابجا کنید. شاید این ایده ها به شما الهام بخشد که در صورت تمایل یا نیاز به آن در ادارات، کمی جدایی بصری ایجاد کنید.

قفسه های باز یا پارتیشن، کدام بهتر است

قفسه های باز یا پارتیشن

آیا قفسه‌های باز بهتر‌اند یا پارتیشن‌ها؟ اگر بخواهیم به این سوال جواب بدیم باید بگوییم که هیچ کدام هیچ برتری نسبت به آن یکی ندارد. هر کدام یکسری ویژگی دارند که باید با توجه به نیازهایتان انتخاب کنید. قفسه های باز فضای زیادی را اشغال می‌کنند اما در مقابل فضایی برای نگهداری کتاب ها و اجناستان دارند برخلاف  پارتیشن ها حمل و نقل راحت‌تری دارند و فضای کمتری اشغال می‌کنند. بنابراین باید بررسی کنید که آیا نیاز به فضای بیشتری دارید یا حمل و نقل دیوار برایتان مهم تر است. اجرا و نصب پارتیشن اداری را به گروه های طراحی بسپارید.

قفسه های باز یا پارتیشن، کدام بهتر است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *