چگونه به راحتی عکس های خیره کننده و جذاب بگیریم

هنگام عکاسی، یادگیری هنر گرفتن یک عکس عالی در هر زمان آسان است اگر ترفندهای درست را بدانید. پس از پیروی از توصیه‌های موجود در این راهنما، درک بسیار بهتری از راه‌های تقویت توانایی‌های فعلی خود خواهید داشت و راه‌های دیگری برای بهبود استعدادهای خود کشف خواهید کرد.

چند برنامه اساسی برای دوربین DSLR خود تنظیم کنید. با تنظیم برخی از مقادیر اولیه از قبل، در صورتی که می‌خواهید در مدت زمان کوتاهی عکس بگیرید، مجبور نیستید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنید. در عوض، فقط دکمه را فشار داده و شروع به عکاسی کنید.

یک نکته خوب برای عکاسی این است که با داشتن بهترین و جدیدترین تجهیزات زیاد غافلگیر نشوید. فناوری همیشه در حال پیشرفت است و اگر میلیونر نباشید، نگرانی در مورد بهترین دوربین واقعی نیست. سعی کنید از چیزهایی که دارید به خوبی استفاده کنید.

دوربین

سعی کنید تمام عکس های خود را برنامه ریزی کنید. شما باید همه چیز را از سوژه گرفته تا زاویه گرفته تا نور منطقه ای که در آن عکاسی می کنید برنامه ریزی کنید. صرف کمی زمان برای برنامه ریزی همه اینها، می تواند به عکس های بسیار بهتر و جالب تری منجر شود.

مطمئن شوید که ترکیبات خود را طوری تنظیم کنید که خطوط عمودی واقعاً عمودی باشند. برای مثال، چرخاندن دوربین به سمت عقب برای عکس گرفتن از یک ساختمان بلند، می تواند باعث شود که ساختمان طوری به نظر برسد که گویی به سمت عقب از کادر بیرون می افتد. عکس هایی که در آن ساختمان ها عمودی نیستند اغلب غیر طبیعی به نظر می رسند.

هنگام عکاسی از افراد یا حیوانات هرگز زیر سوژه های خود قرار ندهید. هیچ چیز ناخوشایندتر از نگاه کردن به بینی یک فرد در یک عکس نیست، در حالی که زاویه رو به بالا سایر ویژگی های صورت را نیز مخدوش می کند. حداقل، موازی با سوژه های خود بایستید. در صورت امکان، خود را در ارتفاع کمی بالاتر قرار دهید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

بیشتر عکس ها با دوربین در سطح چشم سوژه یا نزدیک آن گرفته می شوند. عقل سلیم می گوید که این خوب است، اما با تغییر زاویه ای که از آن عکاسی می کنید، فاکتور “WOW” را دریافت کنید. سعی کنید از سوژه از بالاتر به سمت پایین عکس بگیرید یا به زمین نزدیک شوید و به سمت بالا عکس بگیرید.

به لباس هایی که سوژه ها در عکس های خود می پوشند، به ویژه پیراهن ها توجه کنید. در صورت امکان مطمئن شوید که آنها فاقد لوگو و تبلیغات تجاری برجسته هستند. لوگوها تاریخ یک عکس را دارند و حس «کلاسیک» را که در سال‌های آینده ارزشمند است حذف می‌کنند. آنها همچنین به طور جدی با محوطه سازی طبیعی در محیط های بیرونی برخورد می کنند.

هنگام تصمیم گیری برای عکاسی به آب و هوا توجه کنید. اگر هوا ابری است، سعی کنید تا حد امکان آسمان را از تصویر خود دور نگه دارید. اگر می‌خواهید در یک روز ابری از بیرون عکاسی کنید، تصاویر سیاه و سفید نیز انتخاب خوبی هستند. اگر هوا خوب و آفتابی باشد، تصاویر بسیار خوبی خواهید گرفت، فقط مطمئن شوید که سوژه شما به سمت خورشید خیره نمی شود.

آفتاب

هنگام تنظیم صحنه ای برای عکاسی، باید بین تاکید بر نقاط روشن یا سایه های سوژه یکی را انتخاب کنید. راه‌هایی در فتوشاپ وجود دارد که می‌توان هر دوی این کارها را همزمان انجام داد، با ترکیب دو عکس. این می تواند عکس شما را عالی جلوه دهد.

اگر به عکاسی از نوع جدیدی از سوژه یا پس‌زمینه عادت کرده‌اید، مطمئن شوید که مدتی را صرف گرفتن عکس‌های تمرینی می‌کنید. هیچ دو محیطی دقیقاً شبیه هم نیستند، بنابراین عکس های تمرینی می توانند به شما در تنظیم کمک کنند. به خصوص هنگام عکاسی در خارج از منزل، نور به طور مداوم با پیشرفت روز تغییر می‌کند و عکس‌های تمرینی اضافی می‌توانند به شما کمک کنند از این بهترین استفاده را ببرید.

شما باید همیشه از وضوح کادر دید خود آگاه باشید. به طور کلی، بیشترین وضوح را در وسط لنز و تصویر خواهید دید. سپس با رسیدن به لبه های بیرونی قاب دوربین شما شروع به اعوجاج می کند.

لنز

اکثر مردم دوربین‌های دیجیتال را خریداری می‌کنند، به دلیل تعداد زیاد ویژگی‌ها، هرگز از آنها به نفع خود استفاده نمی‌کنند، و کاری که همه آنها انجام می‌دهند، می‌تواند کاملاً طاقت فرسا باشد. برای اینکه بهترین استفاده را از دوربین دیجیتال خود ببرید، فرقی نمی‌کند که یک مدل اولیه باشد یا با دوربین حرفه‌ای، یک کالج محلی را برای کلاس عکاسی دیجیتال بررسی کنید. این کلاس‌ها معمولاً بسیار ارزان هستند و فقط برای چند شب ارائه می‌شوند، اما می‌توانند شما را با یک مربی در تماس باشند که می‌تواند به شما توصیه‌ها و آموزش‌های عالی بدهد.

سعی کنید یک پوشه عکس آنلاین داشته باشید که 100 عکس برتر شما را به نمایش بگذارد. همانطور که کار شما از نظر ترکیب بندی، تکنیک و موارد دیگر بهتر می شود، می توانید عکس ها را عوض کنید، دور بیندازید و به روز کنید. این یک راه خوب برای شما و دیگران برای دیدن پیشرفتی است که در عکاسی خود دارید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *