چرا قرارگیری در صفحه اول گوگل مهم هست؟

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل با توجه به سرچ بسیار بالای کاربران اینترنتی و مخصوصا بالا آوردن سایت در بین 3 رتبه اول گوگل کار بسیار سختی است.  شما باید بدانید که این سایت ها چه اقدامات و تکنیک هایی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و مخصوصا رتبه 1 گوگل استفاده می کنند؟

در این مقاله از سایت سئو وین تکنیک های مهم را که انجام آنها بسیار در رتبه سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر گذار است، گردآوری کرده ایم.

چرا قرارگیری در صفحه اول گوگل مهم هست؟

طبق برسی و تجربه ما در این چند سال که در سئو کار می کنیم، متوجه شدیم که اکثر کاربران و حدود 95% انها اصلا به صفحه 2 گوگل مراجعه نمی کنند. شما فقط باید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید تا توسط کاربران دیده شوید.

همچنین با توجه به حوصله کم کاربران شما باید بدنبال قرارگیری در 3 رتبه اول موتور جستجوی گوگل قرار بگیرید. اکثر کاربران و می توان گفت حدود 55% الی 75% کاربران فقط روی رتبه های 1 تا 3 گوگل کلیک می کنند.

این موضوع نشان می دهد که رقابت بسیار سختی حتی در کلمات متوسط و حتی Long title (عنوان طولانی 3 تا 6 کلمه ای) وجود دارد. تنها راه قرارگیری در بین 3 رتبه اول گوگل فقط استفاده از سئوی قدرتمند توسط فردی حرفه ای خواهد بود. یا اینکه حتما این مطلب را تا آخر مطالعه کنید و مو به مو موارد را اجرا کنید.

آیا در زمان کوتاه می توانیم در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

باید بگوییم که در اکثر کلمات نمی توانید در زمان کوتاهی در رتبه های اول و صفحه اول گوگل قرار بگیرید. این کار به صبر و زمان بیشتر و تلاش بیشتری نیاز دارد. اما وقتی در صفحه اول گوگل قرار می گیرید، مطمئنا تاثیر آنها را خواهید دید. اصولا برای سایتهای ضعیف بین 3 تا 15 ماه، برای سایتهای متوسط بین 1 تا 8 ماه و سایتهای قوی کمتر از 1 تا 4 ماه طول می کشد. این آمار به صورت میانگین هست و در تمام کسب وکارها و تمام کلمات به یک میزان صدق نمی کند.
مطمئنا هیچ مدیر سایتی قصد ندارد که از یک ترافیک بسیار بالا صرف نظر کند و فقط با تولید یکسری محتوای بدون استراتژی و لینک سازی بیهوده زحمات خود را هدر بدهد.

تکنیک ها و روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

در این قسمت به بخش اصلی مقاله که منتظرش بودید رسیده ایم. با توجه به توضیحاتی که داده ایم اگر قصد دارید که در صفحه اول موتور جستجوی گوگل قرار بگیرید, باید تمامی موارد را اجرا کنید تا در کلمات کلیدی پرترافیک خود بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

1- نقشه سایت و فایل robot.txt صحیح

استفاده صحیح از این 2 مورد تاثیر مستقیمی بر روی کل سایت خواهد داشت، اگر از این دو مورد بخوبی استفاده کنید تا بودجه ربات های گوگل برای خزیدن در صفحه های سایت شما بهینه باشد به هدر نرود، می توانید خیلی سریعتر از رقبایی که پا به پای شما شروع کرده اند، در نزد گوگل محبوب شوید. حتی سایت های قدیمی تر هم در بعضی موارد نیاز به بازسازی این 2 فایل دارند که در صورت اصلاح انها پیشرفت خوبی در مدت کوتاهی خواهند داشت.

2- انتخاب یک هاستینگ خوب و سرعت خوب سایت

حتما در ابتدای طراحی سایت بدنبال یک شرکت هاستینگ خوب بگردید تا در مسیر کسب درآمد اینترنتی، دچار مشکلاتی مانند خطاهای 500 از سمت سرور نشوید. به شدت این موضوع برای گوگل ناراحت کننده خواهد بود. همچنین از مهم ترین موارد افزایش رتبه سایت شما و رسیدن به صفحه اول گوگل سرعت بالای سایت شماست. گوگل دوست دارد سایتی را به کاربران خود نشان دهد که سرعت بالاتری دارد.

3- سئوی تکنیکال صحیح

استفاده از یک برنامه خوب و استراتژی عالی برای سئو تکنیکال سایت بسیار مهم هست. سئو تکنیکال یکی از بهترین کارها برای هر سایتی چه تازه کار و چه سایت قدیمی هست. پیشنهاد می کنم که حتما در سایت تحلیل سئو مطلب تاثیر سئو تکنیکال بر سئو را بخوانید و روش هایی که می تواند باعث قرارگیری سایت در صفحه اول گوگل شود را مشاهده کنید.

4- استفاده از دامنه های دارای اعتبار یا منقضی شده

یکی از کارهایی که برخی از وبمستران انجام می دهند تا بتوانند هرچه سریعتر در کسب و کار خود به ترافیک و صفحه 1 گوگل برسند، خرید دامنه هایی است که از قبلا اعتبار داشته و در حال حاضر منقضی شده اند. همچنین اگر نام دامنه هم دقیقا با نوع حوزه کسب و کار شما یکی باشد تاثیر بهتری روی درک گوگل از محتوای سایت شما دارد.

5- استفاده از بک لینک خارجی قوی

باید بدانید که قدرت و تاثیر بک لینک همیشه بیشتر می شود. گوگل عاشق این هست که سایت ها بتوانند با هم در ارتباط باشند. اینترنت بر مبنای لینک پایه گذاری شده است. بدون لینک و آدرس اینترنتی هیچ ارتباطی در دنیای اینترنت شکل نمی گیرد. پس اگر از بک لینک خوب و قوی برای کلمات پرترافیک خود استفاده کنید می توانید قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را در زمان کوتاه تری مشاهده کنید. پیشنهاد می کنم لینک های قوی رقبای خود را بررسی کنید.

6- استراتژی کار کردن روی کلمات 3 تا 6 سیلابی (کلمه ای)

یکی از بهترین استراتژی های تولید محتوا برای جذب ترافیک سریعتر در ماه های اولیه کار بر روی سایت و کسب رتبه های اول گوگل، کار کردن روی کلمات طولانی هست. اگر در این کلمات در صفحه اول و رتبه بالا قرار بگیرید، بعد از آن احتمال اینکه در کلمات کوتاه تر هم در رتبه و صفحه اول موتور جستجو قرار بگیرید بسیار زیاد هست. امروزه با توجه به پیشرفت سرچ کاربران، شانس شما برای دیده شدن بسیار بیشتر شد است.

7- بررسی تولید محتوای رقبا

در ابتدای برنامه نویسی و استراتژی سئو خود باید ببینید که رقبای اصلی شما که در صفحه اول گوگل قرار دارند چه تعداد محتوایی تولید کرده اند. همچنین باید بررسی کنید که میزان طولانی بودن محتوای آنها در چه اندازه ای هست. بعد از این بررسی شما باید برنامه ریزی تولید محتوای خودتان را انجام دهید. بدین صورت که اگر توانایی تولید محتوای بیشتری دارید، حتما اینکار را انجام دهید.

8- سئوی محلی برای سایت های خدماتی

یکی از بهترین روش ها که در چند سال اخیر بسیار شدت گرفته و محبوب شده است، استفاده از سئوی محلی هست. بگذارید با یک مثال به صورت کامل برای شما شرح دهیم: اگر شما در حوزه تعمیرات موبایل کار می کنید و خدمات خود را فقط در استان یا شهرستان خاصی انجام می دهید می توانید در عنوان و در متن محتوای خود کلمه ” تعمیر موبایل در شهر فلان” را قرار دهید. هنوز هم خیلی از وبسایت ها این کار را جالب نمی دانند. زیرا از تاثیر خوب آن چیزی ندیده اند. تا وقتی کاری را انجام ندهید، نمی توانید در مورد آن نظری دهید. حتما اگر این مورد در کسب و کار شما قابلیت اجرا دارد انجام دهید.

9- چرا از تبلیغات استفاده نمی کنید؟

یکی از بهترین راه ها برای قرارگیری در صفحه اول گوگل استفاده از تبلیغات ads گوگل هست. خیلی از سایت ها از این روش برای اینکه بتوانند فروش سریع تری را تجربه کنند، استفاده می کنند. البته این موضوع ارتباط مستقیمی با سئو ندارد، زیرا شما بدون کار خاصی و فقط با هزینه دلاری براحتی در صفحه اول قرار می گیرید. باید برسی کنید که هزینه و برگشت درامد این روش افزایش ترافیک برای شما منطقی هست یا نه؟ اما برای کمپین های کوتاه مدت و حتی در برخی حوزه های پرسود گزینه مناسبی خواهد بود.

10- لینک سازی داخلی درست

شما باید در ابتدا یک برنامه ریزی برای تولید محتوای خود بر اساس کیورد تارگتینگ خود انجام دهید و سپس لینک سازی داخلی سایت خود را در جهت قدرتمند کردن صفحات هدف خود برنامه ریزی کنید، تاثیر لینک داخلی بسیار زیاد هست.

جمع بندی

با توجه به مواردی که بیان کردیم متوجه شده اید که براحتی نمی توان در صفحه اول گوگل قرار گرفت. بلکه باید یک استراتژی صحیح و طولانی مدت داشته باشید تا بتوانید نتایج بسیار خوبی کسب کنید. اینکار نیازمند زمان مناسب است و نباید در ابتدا به صورت عجولانه به سمت کلمات کلیدی سخت حرکت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *